Je škoda, aby v koupelně zahálel. Věděli jste, s čím vším vám může v domácnosti pomoct fén na vlasy?

Tipy a inspirace 13. srpna 2018 | 09:53 — Marie Drahá
Používáte fén jen na vysoušení vlasů? Chyba! V domácnosti může být totiž hned několikanásobným pomocníkem. Pomůže vám s prachem na hůře dostupných místech, urychlí schnutí polevy na koláči a co víc – dokáže odmrazit ledničku!
Dalších 6 fotografií v galerii
Užitečný pomocník, který využijete v celé domácnosti / Shutterstock

Není umění mít doma k dispozici desítky nejrůznějších pomocníků. Stačí pár. Vtip je v tom, umět je dokonale využít. Mezi jeden takový patří i vysoušeč vlasů, který má většina z nás odložený v koupelně. Je škoda, aby v mezičase ležel ladem. Naučte se používat fén i pro jiné účely.

Rychlý úklid

Rychlejší než navlhčený hadr může být někdy fén. Pokud se potřebujete zbavit prachu na poličkách skutečně rychle, ať už pro to, že spěcháte s dětmi na výlet, nebo má přijít nečekaná návštěva, nastavte vysoušeč na studený vzduch a projeďte s ním všechna místa. Špína bude pryč během chvilky. Fén se hodí také speciálně k úklidu horních poliček nebo hůře dostupných míst. Vždy ale postupujte shora dolů. A ještě jedna vychytávečka: díky fénu snadněji odstraníte mastné fleky na kachličkách. Místo, abyste je pracně drhli drátěnkou, nastavte přístroj na teplý vzduch, čímž se tuk rozpustí. Pak už půjdou skvrny dolů docela snadno.

Námraza v lednici

A v kuchyni ještě zůstaneme. Odmrazování lednice nepatří většinou mezi oblíbené činnosti, protože zabere i půl dne. Pokud si chcete práci urychlit, vezměte na pomoc fén. Vypněte lednici a foukejte na velkou vrstvu námrazy horkým vzduchem. Ale pozor! Fén se nesmí dostat do přímého kontaktu s ledem. Stejný způsob můžete uplatnit i na mrazák nebo zamrzlé čelní sklo vašeho vozu.

Sladké pochoutky

Proces tuhnutí polevy na dortu, koláči nebo řezu můžete zkrátit až polovinu, pokud použijete vysoušeč na vlasy. O její rychlé zpevnění se postará studený vzduch. Jestli vám naopak poleva ztuhla rychleji, než jste původně plánovali, a nestihli jste povrch koláče ozdobit, pomůže zase horký vzduch. Povrch moučníku jím lehce rozhřejete a nakladate ovoce či další zdobení, které potom zatuhne společně s polevou.

Dětské řádění

Samolepky jsou nesmrtelné. Stejně jako je měli v oblibě dnešní rodiče, milují nálepky i jejich děti. A často jimi zdobí byt, kdekoliv je napadne. Jsou místa, kde se vyloženě nehodí, a potřebujete samolepky strhnout dolů? Některé drží zatraceně dobře, ale i s těmi si poradí fén. Horkým vzduchem lepidlo povolí a nechtěné ozdoby půjdou dolů bez náročného drhnutí. Vysoušeč vás dokonce hravě zbaví i malůvek od voskovek. Ať už se jedná o pomalovaný nábytek či podlahu, stačí obrázek nahřát a pak jen pomocí houbičky setřít. Funguje to i na některé pastelky a pochopitelně skvrny od vosku ze svíček. Jak se jednoduše zbavit skvrn na bílé zdi, jsme psali zde.

Tvarování plastu

Přinesli jste si domů z obchodu plastový sprchový závěs, ale má pokrčené sklady, které nejsou schopny se ani po týdnu sprchování v teplé vodě srovnat? Pomůže fén, kterým budete PVC opatrně zahřívat a docílíte pravidelných záhybů či narovnání. Jen pozor, ať igelit nepropálíte! Podobnou službu udělá vysoušeč vlasů i v případě plastových brýlí. Jestli vám padají z nosu, nahřejte nožičky a upravte je dle vlastních požadavků.

Přilepená fotografie

Staré fotky z průkazek se někdy mohou hodit. Než byste je zbytečně odtrhávali, nahřejte ji ze zadní strany a nechte polovit lepidlo. Půjdou pak dolů snáz. Stejným způsobem dostanete snímky ze samolepicího alba. Vysoušeč si vezměte i do auta, pokud potřebujete odstranit z čelního skla starou dálniční známku. Nahřejte, odlepte rožek a stahujte, dokud není fólie kompletně pryč.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Výsadba česneku. Pozor na nejčastější chyby, kterých se...

Vyrobte kočkám jednoduché domácí pochoutky. Budou se...

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Zavřít reklamu