Pět tipů, jak si uchovat vzpomínky na léto. Tyto věci vám jej budou ještě dlouho připomínat

Tipy a inspirace 31. srpna 2018 | 14:44 — Marie Drahá
Dovolená v zahraničí, u českého rybníka nebo třeba prázdniny u babičky na vsi. Letošní léto strávil každý po svém, ale jedno si z něj odnášejí všichni: spoustu zážitků, pár památečních drobností a možná i nějakou tu kuriozitu. Jak nedopustit, aby skončily vzpomínky navždy v nenávratnu?
Dalších 6 fotografií v galerii
Domácí fotogalerie se v každé domácnosti doslova nabízí / Shutterstock

Vzpomínky nám nikdo nevezme a nejhezčí bývají obvykle stejně ty, které si uchováme v paměti. Časem však blednou a doba před pěti lety se zdá za čas jako dávná minulost. Navždy pohřbít krásné okamžiky strávené se svými blízkými je však škoda. Obzvlášť, pokud jsou okořeněné vtipnými historkami. Máme pro vás tipy, jak si s nostalgií zavzpomínat na dovolenou i za pár let.

1. Rozšiřte domácí fotogalerii

Stovky snímků v mobilu nebo počítači jsou krásná věc, ale jak často se k nim vracíte? Mobil vyměníte, ztratíte a s ním bohužel i hezké zážitky. A na fotky v počítači se podíváte málokdy. Mnohem lepší variantou je, pokud si dáte práci s klasickým albem. A co lze jenom doporučit, je tvorba domácí fotogalerie. Pohled na několik nejhezčích fotek v zajímavých rámečcích na stěně chodby vás zaručeně vždycky potěší. Jak si vytvořit domácí fotogalerii se inspirujte zde.

2. Dekorace do bytu za pár korun

Přivezli jste si od moře krásné mušle? Spoustu zajímavých kamínků? Proč je schovávat? Nemusí se válet na komodě, kde by na sebe zbytečně chytaly prach. Zkuste jimi naplnit menší skleněné průhledné dózy nebo vázy různých tvarů a velikostí. Více podobných dekorací násobí efekt a na poličce se budou vyjímat tak, že sklidí obdiv každé návštěvy. Pro vás budou milou vzpomínkou. A pokud si troufnete, můžete si z drobností vyrobit i podložku nebo složitější dekoraci.

3. Doplňte knihovnu vlastním dílem

Vášniví cestovatelé si píšou deník. Všichni sice nepatří mezi psavce, ale nic nebrání tomu, abyste si podobný deník vyrobili také. A klidně s dětmi. Stačí si pořídit hezký tvrdý sešit nebo desky s vloženými tvrdšími listy, uvést místo a rok a další část doplnit fotografiemi, pohlednicemi, vstupenkami nebo sušeným čtyřlístkem, který děti utrhly s dědečkem na louce.

4. Obohaťte svou vlastní kuchařku

Řada hospodyněk má v přihrádce v kuchyni sešit nebo knihu, do které si píše recepty, které jim předala maminka, babička nebo kamarádky. Proč si do něj nepřidat i chutné jídlo z dovolené? Ať už jste si dali na Slovensku halušky s brynzou nebo v Itálii skvělé lasagne, zařaďte je do jídel, kterými čas od času rodinu potěšíte. Servírovat můžete pochopitelně s odpovídajícími doplňky či zvukovou kulisou.

5. Dražší suvenýr jako součást bytu

V lepším případě jste si z dovolené přivezli nějakou sošku, dřevěnou kazetu, koberec nebo možná kus nábytku. Věc, která vás nadchla natolik, že jste bez ní z dovolené zkrátka nedokázali odjet. I při pohledu na ni si v bytě vždycky vzpomenete, odkud jste zajímavost přivezli a zřejmě i na historku z nakupování, která ji provázela.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Eliška Bučková přistižena ve svatebních šatech! Bude se snad vdávat?

Přírodní hnojivo z domácích a zahradních zbytků dodá...

Rychle rostoucí převislý rozmarýn je efektní a mnohostranně...

Dopřejte svému psovi ve vedrech osvěžující svačinku....

Horko ohrožuje nejen lidi, ale i psy. Dodržujte proto tato...

Aby vám skvrny nehnuly žlučí, použijte žlučové mýdlo

Co dělat, když vám doma začne značkovat dospělý pes

Zavřít reklamu