Nádherně prostřený stůl na podzim nic nestojí. Poradíme vám, jak jej jednoduše ozdobit

Tipy a inspirace 09. září 2018 | 10:01 — Marie Drahá
Toužíte po velkém efektu za málo peněz? Podzim tomu přímo nahrává. Pozvěte přátele na svařák a jablečný štrúdl a nezapomeňte přitom patřičně vyzdobit jídelní stůl. Kouzelnou atmosféru vytvoříte pomocí několika triků docela zadarmo.
Dalších 7 fotografií v galerii
Někdy stačí stůl dozdobit barevnými listy ze zahrady. V jednoduchosti je síla. / Shutterstock

Žádné roční období nenabádá k ručnímu tvoření tolik jako právě podzim. Dekorovat se dá totiž z přímo z přírodnin, které najdeme na zahradě nebo v lese. Příroda hraje všemi barvami, tak proč si ji nepozvat i domů? Máme pro vás tipy, jak jednoduše a efektně prostřít na podzim jídelní stůl.

Barevný ubrus

Barvami podzimu jsou žlutá, oranžová, hnědá i tmavě červená. Určitě neuděláte chybu, pokud si pořídíte ubrus v tomto odstínu. Není přitom nutné mít na něm namalované podzimní motivy. V jedné barvě bude univerzálnější, navíc se bude dát snadněji kombinovat. Alternativou může být běhoun, který přeložíte přes bílý ubrus. Na stole vám jej udrží tzv. multon, tedy podložka, která skvěle přilne k povrchu stolu a zabrání sunutí ubrusu.

Ubrousky s podzimními motivy

Možná se vám zrovna nechce investovat do nového ubrusu. V tom případě zajděte do papírnictví a pořiďte si papírové ubrousky v podzimních barvách. Můžete je šikovně přeložit do tvaru listu nebo zvolit jinou nápaditou variantu. Postupů je na internetu celá řada a většinou zaberou jen chvilku času. A zapojit do skládání můžete i děti! Další možností jsou už přímo ubrousky s podzimními motivy, které udělají parádu samy o sobě.

Dýně jako dekorace

Žádná zelenina nepatří k podzimu tolik jako právě dýně. Je výrazná svou barvou i tvarem. Stačí pár kousků, které postavíte na jídelní stůl, a o hlavní výzdobu podzimní tabule máte postaráno. Motivy dýně se mohou pochopitelně objevit i na ubrusech, ubrouscích nebo nádobí. Nikdy ale nevytvoří takový efekt jako čerstvé plody.

Barevné listí

Kdo má zahradu, nemusí chodit pro dekorace daleko. Stačí využít živé listy různých barev, které se postarají o kouzelně prostřenou tabuli. Omyté a usušené listy lze využít místo ubrousku pod příbory nebo z nich vytvořit přírodní běhoun. Hezky ale vypadají i jen tak nahodile naskládané na jídelním stole. Fantazii se meze nekladou.

Jablka a hrušky

Typicky podzimní ovoce rovněž hezky dotvoří sezonní tabuli. Můžete se rozhodnout pro motiv v jednom stylu, nebo kombinaci několika různých. Záleží čistě na vašem vkusu. Spíše než dýně se však budou k čerstvým jablíčkům hodit listy, kaštany nebo větvičky. Pokud k takové výzdobě připravíte teplý čaj a voňavý štrúdl, budete královnou kuchyně.

Květiny

Vřes, chryzantémy nebo kousek břečťanu? Jakými rostlinkami nahradit letničky v truhlících jsme psali zde. Stejné dekorace si můžete pořídit i do interiéru. Nejjednodušší variantou jsou zřejmě astry nebo chryzantémy, které se dají pořídit v nejrůznějších barevných odstínech. Nic na světě přece nerozzáří jídelní tabuli tak jako čerstvé květy. Tyhle navíc vyjdou na pár korun.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Skiareál ve Špindlu se chystá na letošní první lyžovačku. První sjezdovky otevře už v pátek 13. prosince

Skiareál ve Špindlu se chystá na letošní první lyžovačku....

Jižní Afrika a malá ochutnávka úžasných zážitků a...

Zkuste cestovat po Evropě vlakem. Víme, jak jednoduše...

V Tatrách odstartovala zimní sezóna. Opening doprovázela...

Chcete se ještě ohřát? Nádherné pláže, úžasné...

Užijte si jedny z nejkrásnějších pláží světa i skvělé...

Zavřít reklamu