Tři způsoby, jak vyčistit znečištěnou mikrovlnku během chvilky

Tipy a inspirace 23. září 2018 | 10:29 — Marie Drahá
Stačí zapomenout na poklop nebo pustit k mikrovlnce děti a rázem vypadá, jakoby zažila bombový útok. Nesnášíte čištění mikrovlnné trouby? Odteď nad zaneřáděným vnitřkem jen mávnete rukou. Máme pro vás tipy, díky kterým dáte spotřebič do pucu během deseti minut.
Další 4 fotografie v galerii
Čištění trouby už nemusí být noční můrou / PInterest

Nehledě na nejrůznější nehody v domácnosti, i mikrovlnka si žádá čas od času důkladnou očistu. Nemusíte však u ní strávit celou věčnost. Stačí zvolit jeden ze způsobů čištění, který je rychlý, levný a přitom funguje.

Zázračný ocet

Nebýt této kuchyňské přísady, utratili bychom za čističe do domácnosti hotový majlant. S octem se dá umývat podlaha, dezinfikovat prkénka a také čistit mikrovlnka.

Potřebujete

  • misku s vodou
  • ocet (případně i esenciální olej)

Postup

V menší misce nebo hrníčku smíchejte vodu se dvěma lžícemi octu. Kdo touží přebít octové aroma, může přikapat trochu esenciálního olejíčku. Vložte do trouby a pusťte na pět minut. Po této době opatrně horkou misku vyndejte a vytřete mikrovlnku papírem nebo hadříkem. Díky páře a octu to půjde zcela snadno. Pro lepší účinek můžete hadřík do vody ještě namočit.

Mokrý hadr

Snad ještě jednodušší způsob, jak se elegantně zbavit špíny v mikrovlnné troubě, je jen za pomocí hadru namočeného ve vodě. Vyždímejte jej tak, aby z něj nekapala voda, položte na skleněný tác a zapněte mikrovlnku na několik minut. Pokud je trouba hodně špinavá, můžete už předem kápnout do vody trochu octu. Po vypnutí trouby je postup stejný. Protože se z hadru vypaří voda, odmočí přischlé části a vy je otřete během chvilky. Rozhodně nedávejte do mikrovlnky suchý hadr! Mohl by začat hořet. Jak se vyhnout explozi v kuchyni jsme psali zde.

Voňavý citrón

Na rozdíl od octu, který má specifické aroma, jež nemusí každému sedět, citrón domácnost provoní. Má přitom podobné čistití účinky.

Potřebujete

  • misku s vodou
  • citron, pomeranč

Postup

Do misky s vodou vložíte na kolečka nakrájený citron i pomeranč a pustíte ji na pět minut na nejvyšší výkon. I v tomto případě skvěle zafunguje napářka. Pára uvolní nečistoty na stěnách mikrovlnky, pomeranč zachytí mastnotu a díky citrónu zbavíte troubu zápachu. Stačí otřít houbičkou stěny a strop a je hotovo.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Pamatujete si na Báru z Robinsonova ostrova? Blondýnka šla pod kudlu!

S aeropressem připravíte lahodnou kávu a nemusíte utrácet za...

Ucpaný odpad můžete zkusit vyřešit i sami bez volání...

Krásné a zároveň užitečné. Pěstujte si účinné...

Zvětralé pivo nemusíte vylívat, ještě vám skvěle...

Zaštipujete na jaře jehličnany? Vyrobte si z výhonků...

Renovace nábytku s využitím látek je elegantní a nadčasová

Zavřít reklamu