Kabely, o které všude zakopáváme. Jak docílit toho, aby se staly v interiéru neviditelné?

Tipy a inspirace 04. října 2018 | 13:12 — Marie Drahá
Hyzdí vám interiér nevzhledné kabely? Ukryjte je. Má to hned několik výhod: šňůry nebudou na očích, nepoškodí se, nebudou shromažďova prach a vám se už nikdy nestane, že o ně zakopnete. Možností, jak je schovat, existuje několik.
Dalších 7 fotografií v galerii
Šnůry se nemusí táhnout po celém domě a být všem stále na očích / Shutterstock

Bez výdobytků moderní doby se dnes neobejdeme. Televize, počítač, Wi-Fi, saletit i stojací lampy – to všechno si žádá připojení do sítě. Kabely podél stěny však v interiéru parádu neudělají. Tím spíš, pokud se táhnou po zdi, nebo ještě hůř přecházejí do jiné místnosti či do patra. Vyberte si jednu z variant, jak je schovat.

Podlahové krycí lišty

Jsou nejelegantnější možností, jak docílit toho, aby byly kabely v interiéru neviditelné. Pokud zvolíte lišty podlahové, nikoho ani nenapadne, co ukrývají. Mohou totiž zcela splynout s krytinou. Stačí je jednoduše přilepit nebo přichytit hmoždinkami. Prodávají se dokonce samolepicí.

Nástěnné lišty

Lišty ale můžete použít i na stěnu, kde je znovu sladíte s výmalbou, případně necháte vyniknout. Ty, které jsou nasunuté na příchytku, se dají lehce demontovat, pokud se chystáte tapetovat, malovat nebo do nich potřebujete vložit další kabel. Umí být skutečně neviditelné.

Rohové segmenty

Problém nemusí být v interiéru ani rohy. Kabely mohou šplhat po zdi a jít klidně do začátky. Stačí si ke krycím lištám pořídit rohové segmenty. Pro vytvoření pravoúhlého profilu se používá spojovací roh.

Lišty na míru

Krycí lišty se vyrábějí v různých dekorech, hliníkové i plastové, v některých případech si můžete upravit i jejich délku. Kromě vizuálního hlediska mají i ochrannou funkci. Nabídka v obchodech i na internetu je opravdu široká. Pokud vám přesto nebude vyhovat, lze si výrobu tunýlku objednat u truhláře.

Pouzdro na kabely

Má podobnou funkci jako lišty jen s tím rozdílem, že do něj místo kabelů ukryjete elektrické rozdvojky či prodlužovačky. Zabráníte tomu, aby se na nich tvořila špína, nebo je nedejbože začali okusovat domácí mazlíčci.

Svinovací pomocník

Šnůry od pracovního laptopu, který často přenášíte, si také doma zaslouží trochu estetiky. Dobrým pomocníkem může být svinovací organizátor. Dlouhou šňůru na něj jednoduše navinete, takže se nikdy nestane, že byste rozmotávali spleť. Organizátor poslouží také ke skladování nabíječek nebo sluchátek na hudbu.

Kabel jako dekorace

Jsou i takoví, kteří si dokážou udělat z nevzhledných šňůr přednost. Většinou využijí nenápadných úchytek na stěnu, ke kterým kabel připevní a jeho okolí následně vyzdobí. Můžete vyzkoušet. Inspiraci najdete na internetu. Zboží přes internet můžete pořídit mnohonásobně levněji. Jak ušetřit na nákupu, vám poradíme zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Utajené krásy za velkou louží. Co byste ve Spojených státech nečekali

Utajené krásy za velkou louží. Co byste ve Spojených...

Borneo, to je okouzlující příroda a poslední rezervace...

Úžasná a bezpečná, tak trochu německá oáza uprostřed...

Conwy, to je pravý velšský venkov s bohatstvím památek,...

Starobylý Mostar je i dnes tavicím kotlem dvou odlišných...

Resort Horal ve Špindlu oblékl nový, luxusnější kabát....

Zavřít reklamu