Problém zvaný jedna ponožka, zná snad každý. Jak docílit toho, aby se přestaly ztrácet?

Tipy a inspirace 06. října 2018 | 14:31 — Marie Drahá
Dostáváte je každé Vánoce a stejně je co tři měsíce kupujete, protože jich stále ubývá? Problém s mizejícími ponožkami řeší snad každá domácnost. Dokud jsou v šuplíku stále nějaké páry, přivíráme nad ním oči. Ale zákonitě přijde čas, kdy tato záhada začne štvát. Jak ji vyřešit?
Další 4 fotografie v galerii
V případě ponožek platí přímá úměra - čím víc členů domácnosti, tím víc se jich ztrácí / Shutterstock

Potíž většinou nastává už při samotném zašpinění ponožek. Málokdo je tak pečlivý, že je poctivě spáruje a hodí do pračky. Nepořádníci naopak ponožky pohodí kamkoliv, takže skončí většinou každá jinde. A když sbíráte špinavé prádlo po celém domě, chce se vám před praním ještě ponožky kontrolovat a párovat? Zřejmě to neděláte, ale je to jedna z cest, jak je mít už před vhozením do pračky hezky pokupě.

Na každý pár kolíček

První metoda, která se při ztrácení ponožek doporučuje, je kolíčkování. Je to jednoduché. Každý pár před praním spojíte plastovým kolíčkem a přihodíte do bubnu. Ideální je, když naučíte kolíčkovat všechny členy domácnosti, takže budou ponožky od sebe jedině v tu chvíli, kdy budou natažené na nohou. Ve většině domácností by však tato metoda znamenala běh na dlouhou trať. Jestli nedůvěřujete plastovým kolíčkům, alternativou jsou plastové spony. Z pračky je vyndáte společně, stejně tak ze sušičky nebo prádelního koše. Někdo dokonce ponožky před praním jedním stehem sešívá.

Všechny ponožky do sáčku

Jestli se vám nechce přebírat před praním jednotlivě všechny špinavé ponožky, vsaďte na sáčky na praní. Stačí ponožky vyčlenit od ostatního prádla a umístit je do pytlíku. Koupit se dá v řadě drogerií, a to v nejrůznějších velikostech. Vyrobit si jej ale můžete i doma. Nezřídka se totiž stane, že pračka skutečně menší ponožku „sežere“, aniž byste si toho všimli. Může se totiž dostat pod gumu, která lemuje buben, a tam se srolovat. Pokud gumu pravidelně nekontrolujete, nemusíte si toho vůbec všimnout. Stejně tak je dobré při sušení nebo věšení prádla zkontrolovat ostatní oblečení, jestli se náhodou nějaká ponožka nezatoulala do nohavice nebo povlečení.

V šuplíku jen stejné páry

Někteří sázejí na jednoduché řešení: kupují si ponožky jedny a tytéž. Pak se jim nemůže nikdy stát, že by nenašli pár. Přesto nezabrání tomu, aby se neztrácely. Mít doma několik párů stejných určitě není od věci. Ale všechny ponožky stejné? To je trochu nuda. Singlovky však nevyhazujte. Vyčleňte si na ně sáček nebo krabičku, časem se totiž může jejich parťák objevit. A pokud máte tu odvahu, můžete je i nosit. Jen se musíte tvářit, že jde o módní záměr. Nezbavujte se ani oblečení s fleky od potu! Existuje jednoduché řešení, psali jsme zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Tohle tělíčko kralující České Miss je volné! Šteflíčková přiznala rozchod!

Vysazujeme bylinkový záhon: Jaké léčivky by v něm neměly...

Zůstala vám vařená vejce? Připravte si pštrosí vejce nebo...

Zbavte svou kočku škrábání nábytku přírodní cestou a...

Velikonočním pondělím vrcholí svátky jara. Proč se...

Proměňte obyčejnou sklenici v kouzelnou zahrádku

Čarujte s plechovkami. Vytvořte nový příborník nebo stojan...

Zavřít reklamu