Jak bleskově uklidit, když je návštěva za dveřmi?

Tipy a inspirace 14. října 2018 | 18:23 — Marie Drahá
Linka plná nádobí, na stole drobky a místnost plná hraček. V tom zazvoní telefon, že se známí za hodinku staví na kafe. Chytáte nervy a nevíte, co dřív? Klid. I pouhá půlhodinka stačí na to, abyste z „domácího chlívku“ udělali byt, za který se nebudete muset stydět.
Další 4 fotografie v galerii
Na rychlý úklid vám postačí i půlhodinka / Depositphotos

Uvědomte si, že slušná návštěva neprochází byt kompletně, není tedy třeba jej gruntovat celý od základu. Určitě nemá co dělat v ložnici, pokud s sebou nepřivede děti, tak ani v dětském pokoji. Ostatně toto výsostné území vám pověst nijak nepošpiní. Na co je třeba se zaměřit, je předsíň, chodba, kuchyň s obývákem a sociální zařízení. Děti a partnera buď do úklidu zapojte, nebo je společně zavřete v pokojíčku.

Nezkažte první dojem

Předsíň je první část bytu, kterou návštěva uvidí. Začněte tedy tím, že během chvilky schováte či srovnáte rozházené boty a uvolníte přetékající věšáky. Bundy a kabáty mezitím rychle ukliďte do vestavěné skříně nebo přemístěte do ložnice. Ideální je, pokud máte šatnu. Hodně špinavou podlahu přejeďte mopem. Z chodby odkliďte přebytečné věci, vysavač přesuňte do kuchyně.

Mějte čistý stůl

Dříve než začnete s luxováním, se zaměřte na linku a jídelní stůl. Veškeré nádobí z pracovní desky by mělo jít pryč. Čisté patří do skříněk, špinavé do myčky nebo rychle umýt (případně na hodinku schovat do spíže, jestli nějakou máte). Zbytky jídla schovejte do lednice a linku přetřete. Smeťte drobky také z jídelního stolu a přejeďte hadrem. Velkou službu vám prokážou vlhčené ubrousky na úlid. Vyrobit si je můžete během chvilky i sami. Podlahu vyluxujte.

Odkliďte zbytečnosti

Řada lidí má kuchyni společnou s obývákem, takže vezme úklid při jednom. Většinou stačí srovnat na pohovce polštářky a deky, hračky naházet do krabice a případně přesunout do dětského pokoje. Knihy a časopisy srovnejte na jedno místo. Veškeré oblečení přesuňte do šatny či do ložnice. Přetřete i konfereční stolek a na podlahu vezměte opět rychlý lux. Špinavá okna částečně schovají vhodně natočené žaluzie.

Toaleta je základ

Zbývá koupelna a toaleta, kam návštěva stoprocentně zavítá. A říká se někdy, že dobrou hospodyňku poznáš podle čistého záchodu. Nalijte do mísy savo nebo jiný šetrnější čistič, přejeďte několika tahy štětkou a spláchněte. Nezapomeňte na umyvadlo, s nímž si rychle poradí trochu mýdla a houbička. A pak také na zrcadlo. Rychlý sprej a kvalitní švédská utěrka to jistí. Toaletu a koupelnu nakonec provoňte vůní. Velkou parádu udělá i pár kapek parfému.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci zjistili nové poznatky o děsivém pravěkém predátorovi se žraločími zuby

Máte na zahradě broskvoně? Ochraňte je včas před...

Jak doma uložit knížky originálně, vtipně a s nápadem

Chcete letos sklízet levanduli? Právě nastal čas na její...

Potřebujete snadno připevnit poličku? Zkuste ji jednoduše...

Chcete mít doma krásně kvetoucí orchideje? Za trochu péče...

Pořizujete si novou pánev? Myslete na to, na jakém sporáku ji...

Zavřít reklamu