O letošních Vánocích může být trendy každý. Víte, co jim vládne?

Tipy a inspirace 10. prosince 2018 | 14:59 — Marie Drahá
Patříte k těm, kteří rok co rok vytahují z půdy několik krabic se starými baňkami a přemýšlejí, které přijdou na řadu letos? Ani tentokrát nemusíte kvůli ozdobám vyplenit obchody a přesto můžete jít s dobou. Vánoce se totiž nesou v rustikálním duchu, vládne jim duha a ledová krása.
Dalších 5 fotografií v galerii
Bílá barva symbolizuje zasněžené Vánoce a v interiéru působí velmi čistě / Pexels

Staré věci zkrátka frčí a naštěstí si skvěle rozumí i s modernějším interiérem či dekoracemi. Vyzdobit si letos domácnost proto nebude nijak drahé. Výrazným trendem jsou totiž přírodniny. Stačí tedy vyrazit na procházku a přinést si domů kaštany, ořechy, šišky, jehličí, kousky kůry nebo mechu. Pro ty, kteří zvolí pohodlnější variantu, se dají veškeré sušené dekorace sehnat i v květinářstvích. Z nich můžete vyrobit věnce, svícny, jmenovky na dárky, dekorace na vánoční stůl, ale také ozdoby na stromeček.

Čistá bílá jako symbol sněhu a ledu

Jak by měl letos stromeček vypadat? Stejně jako vloni vede žebříček popularity živý stromek, který vnese do interiéru docela jinou atmosféru než jeho umělá varianta. Materiály pro letošní rok jsou dřevo a sklo. Staré ozdoby po prarodičích tedy jednoznačně sklidí úspěch. Pokud objevíte koule nebo jiné tvary v bílých barvách, určitě sáhněte po nich. Letošní Vánoce by měly symbolizovat led a sníh.

Duhová krása prozáří interiér

To samé platí o řetězích a dalších dekoracích v bytě. Čistá bílá si totiž s přírodninami dokonale rozumí. Stejně tak s dalšími jemnými odstíny, jako jsou modrá, mátová, pistáciová, zelenkavá nebo starorůžová. A tím se dostáváme k dalšímu letošnímu trendu, který jistě potěší všechny milovníky barevných Vánoc. Povoleny jsou totiž všechny barvy, ovšem v pastelových tónech. Vánocům vládne duha. Jestli ale chcete dát stromečku jakýsi řád, zkuste každé patro ozdobit ve stejné barvě.

Stříbrnou nahradila zlatá a zlatorůžová

Jestli vás vloni nadchla fialková, využít můžete i tuhle barvu, znovu však zvolte spíš jemnější tón. Větší ohlas ovšem sklidíte s pudrovou, odstínem růžového zlata či šampaňského. Všechny tyto pastelové odstíny budou krásně ladit se zlatavými či zemitými doplňky – na stříbrnou tentokrát zapomeňte.

Náš tip

Ať už si vyzdobíte domácnost v lidovém duchu nebo luxusněji, nikdy neuděláte chybu s živými květinami. Nádherně ozdobí štědrovečerní stůl, který se díky nim obejde bez dalších výrazných dekorací. Dbejte však na to, aby barevně ladily ke stromečku a celkové výzdobě vašeho bytu. K Vánocům rovněž neodmyslitelně patří svíčky. Při jejich výběru však zbystřete, některé škodí zdraví.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené anglické kolonie

Sever Ameriky trochu jinak: Vydejte se po stopách ztracené...

Národní park Bavorský les: Nedotčená příroda, vodní...

Dovolenou můžete trávit prakticky kdekoliv. Co zkusit malý...

Tři nádherné památky, které vám svojí krásou vyrazí dech

Navštivte ostrov lásky. Čekají vás skalnaté útesy,...

Pět nejkrásnějších míst, kde byste se alespoň jednou za...

Zavřít reklamu