Triko či límec od make-upu kazí image. Vyzkoušejte triky, jak ho dostat dolů

Tipy a inspirace 20. ledna 2020 | 08:53 — Marie Drahá
Řada žen si nedokáže představit vyjít z domu bez make-upu. Obzvlášť v zimě to ale může být problém. Když se líčidla otřou do barevného šátku nebo zimní šály, nemusí být tolik vidět. Horší je to s límcem u péřové bundy nebo vlněného kabátu.
Další 4 fotografie v galerii
Líčení může zanechat na oblečení nevzhledné skvrny / Depositphotos

Hnědé skvrny jsou viditelné na první pohled, ale těžko kvůli nim budeme prát zimníky denně. Chodit se zašpiněným límcem je však nepříjemné. Máme pro vás proto několik tipů, jak se s líčidly zkusit vypořádat.

Ještě před řešením následků ale zmiňme prevenci. Není make-up jako make-up a laciné produkty z drogerie bývají často k otření mnohem náchylnější než značkové výrobky. Další věci, které pomáhají udržet líčidla na obličeji, jsou fixační spreje i fixační pudry. Záleží ale také na typu pleti a materiálu bundy. Nic není stoprocentně spolehlivé a v některých případech obtisknutí make-upu opravdu zabránit nelze.

Odličovač make-upu

Pokud se denně malujete, jistě vám v kosmetické výbavě nechybí kvalitní odličovač. Většinou obsahuje alkohol a je speciálně určený na odstraňování make-upu, takže jej určitě vyzkoušejte i na své péřové bundě.

Alkohol

Alkohol ve většině případů líčidla rozpustí. Ať už sáhnete po alpě, vodce nebo slivovici, zkuste však nejdřív prostřednictvím vatové tyčinky stálost barev na neviditelném místě. Pokud si budete jisti, že si zimník nezničíte, potřete alkoholem skvrnu na límci a propláchněte vlažnou vodou a vysušte fénem.

Žlučové mýdlo

První, co napadne většinu žen, je propláchnout ušpiněný límec v mýdlové vodě. Ne vždy ale tato metoda zabírá, mastná líčidla se totiž umí do textilu pořádně zažrat. Vyplatí se vyzkoušet žlučové mýdlo, které je nejlepším bojovníkem proti flekům. Zkuste jej pomocí vlhké houbičky vmasírovat do látky a propláchnout. Postup můžete opakovat znovu, dokud flíčky nezmizí. Dále čtěte: Silně znečištěné prádlo či zašedlé bílé ponožky můžete mít opět krásně čisté i bez chemie.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Kácení Amazonského pralesa může způsobit další pandemii. Je totiž doslova zamořen nejrůznějšími viry

Vypěstujte si doma citronovou trávu. Výborně chutná a...

Neobvyklé využití posekané trávy

Jak opravit píchlou duši, i když u sebe zrovna nemáte...

Slupky od brambor mají blahodárný vliv na kůži, prospějí...

Pokud vás při žehlení bolí často záda, možná je na vině...

Kuna pod kapotou vašeho auta. Čeká vás únavný boj, ale s...

Zavřít reklamu